Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magie květin

3. 8. 2006

Jasmín

Ve staré Číně jasmín symbolizoval ženskou smyslnost. Vůně čerstvých květů / nebo masáž několika kapkami jasmínového a mandlového oleje/ pomáhala ženám si uvědomit jejich ženskost a získat pozitivní vztah k sexualitě. Komu se zdá o květech jasmínu, bude mít štěstí v lásce. Chcete-li se cítit zvlášť atraktivně, žensky, sexy a svůdně, má-li váš vyvolený poprvé přijít do vašeho domu, dekorujte místnost větvičkou jasmínu.

Lilie

Bílá lilie je již po tisíciletí symbolem čistoty a nevinosti. Je zasvěcena bohyni Héře. Legenda vypráví, že její syn herkules pil z jejích prsou tak mocně, že několik kapek božského mléka spadlo na zemi. Z nich pak vyrostly lilie. V magii znamená lilie spiritualitu a schopnost vidět ve všech věcech to dobré. Kytice bílých lilií v domě vám pomůže překonat zlobu, žárlivost,nedorozumění a jiné negativní pocity.

Kopretina:

Ve starém Řecku byla kopretina zasvěcena bohyni Afroditě, v křesťanství Panně Marii, jejíž slzy symbolizuje. Od pradávna je používána jako orákulum lásky. Lístky květu se jeden po druhém odtrhávají, aby byla zodpovězena věčná otázka: " Má mě rád, nemá mě rád.." Kytice kopretin přináší do domu harmonii, jas a radost.

Růže:

Růže platí od nepaměti za květinu zamilovaných. Pro Germány byla posvátná a byla po ochranou bohyně Freje. Její barva, červená, je láska sama a její vůně je metaforou pro zamilované. Casanova prý před milováním skrápěl těla svých milenek růžovou vodou. Neboť mnozí nevědí, že růže je nejen symbolem lásky, ale i symbolem vulvy.

Tulipán:

Tulipán pochází ze staré Persie. Mnozí věří, že tulipán má moc uzdravovat zlomená srdce a nastolovat mír. Jestliže jste se nepohodli se svým partnerem nebo partnerkou, můžete s pomocí tulipánu spor ukončit. 

Fialka

Fialka byla jednou z květin, kterou si s sebou vzala Prosperina, když ji pluto odvedl do Podsvětí. ve starém Římě rozsypávali při slavnostních hostinách fialky v marnotratném množství, protože věřili, že jejich něžné lístky chrání před opilostí. Ve Snu noci svatojánské Oberon, král vil, svou milou tím, že jí ve spánku pokropí oči šťávou z fialek. Ví, že se příštího rána navždy zamiluje do prvního člověka nebo předmětu, který jí padne do očí. Dnes se soudí, že kytička fialek propůjčuje domu něžnou a láskyplnou atmosféru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lilie

(did, 20. 7. 2012 11:25)

A neříká se náhodou, že lilie je kytka smrti?

Re: Lilie

(xd, 11. 4. 2020 14:54)

možná proto že když jí sníš tak se otrávíš